NOVOZREKONŠTRUOVANÝ BYT VERZUS NOVOSTAVBA

Dopyt po nehnuteľnostiach napriek koronakríze prevyšuje ponuku, už dlhodobo je to tak predovšetkým v našom hlavnom meste. Ľudia neustále túžia po vlastnom bývaní a neodrádza ich ani nárast cien nehnuteľností, ktorý by mal pokračovať aj v tomto roku 2021. Záujem je hlavne vďaka úrokom hypoték, ktoré sú na rekordných minimách.


Výstavba nových bytov však v dôsledku koronakrízy stagnuje, čím sa kupujúcim sen o bývaní v novostavbe vzďaľuje. Tu sa záujemcom aktuálne ponúkajú čoraz viac populárnejšie novozrekonštruované nehnuteľnosti, ktorých plusom, rovnako ako u novostavby, je neobývanosť. Kupujúci tak môže počítať s nepoškodeným stavom a bez potreby častých opráv. Rovnako ponúkajú moderné vybavenie a väčší komfort.


Takúto ponuku novozrekonštruovaných nehnuteľností má aj spoločnosť STAR DEVELOPMENT. Celý proces začína kúpou staršej nehnuteľnosti, ktorú kompletne zrekonštruuje. Avšak skôr ako sa pustí do samotnej „špinavej“ práce (búranie, odvoz odpadu na skládku, murovanie, sadrokartonovanie, elektroinštalácia a vodoinštalácia, plyn a kúrenie, obklady, dlažby, omietky a stierky, maľovanie, montáž okien a následné upratanie od nečistôt), vysporiada všetky potrebné podlžnosti, viažuce sa k danej nehnuteľnosti (prípadné exekúcie, hypotéku, záložné právo a pod.).


Spoločnosť sa taktiež musí dostať ku zmluvám všetkých predchádzajúcich majiteľov, doriešiť právnikov, zariadiť ohlasovaciu povinnosť či stavebné povolenie a v prípade potreby s tým spojenú projektovú dokumentáciu, revíznu správu či statický posudok. Rovnako pred začatím stavebných prác informovať o rekonštrukcii príslušného správcu domu.


Spoločnosť STAR DEVELOPMENT čiastočne odbremení budúceho majiteľa nehnuteľnosti aj od zariaďovania interiéru, nakoľko nehnuteľnosť ponúka už so vstavanou kuchynskou linkou a nábytkom, pričom si zakladá na kvalitnom a modernom dizajnovom zariadení, ktoré ocení aj náročnejší klient. Rovnako vie v prípade záujmu poskytnúť budúcemu majiteľovi služby finálneho dekorovania interiéru.


Celý tento zdĺhavý, finančne náročný a pomerne komplikovaný proces si STAR DEVELOPMENT berie na svoje plecia. Kúpu takejto nehnuteľnosti uprednostnia, ako aj všetky potrebné úkony za ňou stojace ocenia v dnešnej uponáhľanej dobe mnohí ľudia, ktorým častokrát chýba čas a rovnako energia púšťať sa do rozsiahlych rekonštrukcií a uvedomujú si, čo všetko by takýto krok obnášal, pokiaľ by sa do neho pustili vo vlastnej réžii.


Pokiaľ ešte stále váhate, či ísť do kúpy novostavby alebo novozrekonštruovanej nehnuteľnosti, je dôležité zvážiť skutočnosť, že na novostavby sú dlhšie čakacie lehoty, nakoľko ešte nie sú dostavané a vo väčšine prípadov sa termín dokončenia ešte posúva o pár mesiacov neskôr. Taktiež je potrebné počítať s tým, že časť predajnej ceny novostavby musíte predávajúcemu uhradiť vopred.


Novostavby sa dnes stavajú väčšinou len na periférii miest, nakoľko tie zaujímavejšie lokality s dobrou občianskou vybavenosťou sú už zastavané. S tým zároveň býva spojené chýbajúce kvalitné dopravné spojenie a niektoré služby sú až vo vzdialenom centre mesta. V neposlednom rade stojí za pozornosť aj cenový rozdiel. Dnes napríklad 3-izbový byt v novostavbe kúpite drahšie ako 3-izbový novozrekonštruovaný byt, aj keď výmera bytov v novostavbách je dnes o dosť menšia.


Spoločnosť STAR DEVELOPMENT poskytuje všetky služby pod svojim vlastným menom, s vlastným osvedčeným kvalifikovaným tímom ľudí a vlastnou poistkou, za čím stojí kvalita a dobré meno. Zabezpečuje si dozor nad stavebnými pracovníkmi, pretože len dôvera dnes nestačí. Používa osvedčený kvalitný materiál a produkty, pričom treba mať na zreteli, že kvalitné nemôže byť najlacnejšie. Toto všetko, umocnené túžbou zlepšovať život a bývanie stovkám ľudí, robí zo spoločnosti STAR DEVELOPMENT ideálneho partnera pre sprostredkovanie Vašej vysnívanej nehnuteľnosti.


Váš STAR DEVELOPMENT TÍM